Nowy jacht z linii Evo – Premiera sezonu 2016

Maxus evo 24 jest następcą wyjątkowo popularnego modelu Maxus 24. Nowa linia kadłuba, funkcjonalność i stylistyka serii evo zostały sprawdzone w ubiegłorocznej premierze – Maxusie 26, który już po pierwszej prezentacji i serii niezależnych testów został hitem sprzedażowym w kraju i na rynkach zagranicznych.

Założenia projektowe Maxusa evo 24.

Nowy Maxus evo 24 ma łączyć zalety bardzo dobrej nautyki, komfortowego wnętrza, bezpieczeństwa żeglugi i wygody transportowej.

Sprawdzone linie kadłuba mają zapewnić wysoką stateczność, jak również wyjątkowo funkcjonalne i przestronne wnętrze.

Projekt realizowany jest przez znanego konstruktora Jacka Daszkiewicza w technologii 3D, co pozwala kontrolować każdy etap wdrożenia z dokładnością do ułamków milimetra.

Szczegóły powstania modelu będziemy sukcesywnie publikować, zachęcamy więc do regularnych odwiedzin naszej strony.

Etap I

Trwają prace przy wdrożeniu Maxusa evo 24. Proces modelowania odbywa się przy użyciu frezarki 5-axis. Modele kadłuba i pokładu są już na ukończeniu.

 

Etap II

Pierwszy kadłub Maxusa evo 24 został rozformowany. Od dzisiaj zaczynamy w nim montaż, wykonanych wcześniej, modułów modelu wkładki dennej.

 

Etap III

Po 4 miesiącach od rozpoczęcia wdrożenia ukończyliśmy budowę naszej premiery – pierwszego jachtu Maxus evo 24.

 

Testy stateczności Maxusa evo 24

Zanim jacht został ochrzczony, przeszedł testy stateczności. Odbyły się one w piątek 14.11.2015 r.

 

Chrzest jachtu

W ostatnią niedzielę (15.11.2015) w naszym porcie, odbył się uroczysty chrzest, a zaraz po nim pierwsze testy przy wyjątkowo pięknej pogodzie

 

Premiera

Premiera jachtu odbyła się na jesiennych Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2015, gdzie Maxus z nowej linii zdobył główną nagrodę – ZŁOTY MEDAL TARGÓW oraz TYTUŁ CHAMPIONA JACHTINGU.